Jedním z podniků, které v posledních letech obohatily londýnskou barovou scénu, je společný projekt tří zkušených barmanů Chrise Tannera, Jacka Wallise a Sima Simpsona Dram. Bar situovaný ve čtvrti Soho kombinuje nabídku čepovaných drinků se sofistikovanějšími koktejlovými kreacemi – rozdíl mezi nimi perfektně ukazuje aktuální menu.
Chris Tanner, Jack Wallis a Simo Simpson, které zná barová komunita například ve spojení s bary Milroy’s či Silverleaf, svůj další londýnský podnik vybudovali na Denmark Street napříč třemi podlažími památkově chráněné budovy ze 17. století. Dram, jenž má otevřeno od pondělí do soboty vždy od pravého poledne do půlnoci, zahrnuje bar přístupný přímo z ulice, do nějž lze zajít už přes den na kávu a něco k snědku, plus druhý situovaný v suterénu a nádavkem ještě zahrádku ve vnitrobloku, obchod s whisky, místnost s kulečníkem, v níž se hosté mohou sami obsloužit RTD koktejlem z automatu, a privátní místnost s laboratoří.
Oba bary se zaměřují primárně na whisky a inovativně pojaté drinky. Zatímco v tom horním se servírují čepované drinky, v suterénním baru dostávají prostor i sofistikovanější koktejlové kreace, které vznikají s využitím moderních metod a postupů v barové laboratoři. Už od otevření na podzim roku 2023 se barmani snaží pracovat zejména se sezonními ingrediencemi od lokálních producentů a dodavatelů a koktejlovou nabídku obměňují vždy s příchodem nového ročního období.
Aktuální koktejlová nabídka měla premiéru teď v dubnu. Čítá dvě desítky drinků, přičemž část z nich je postavená na dualitě používaných ingrediencí. V praxi to znamená, že koktejl, který je lehký a svěží nahoře na čepu, dostává v suterénním baru o něco komplexnější charakter a hlubší chuť. Z čepu si tak hosté mohou dát třeba perlivý highball Mint postavený na kombinaci tequily Don Julio a likéru St. Germain nebo třeba svěží a perlivý long drink nazvaný jednoduše Champagne, jehož základ tvoří vodka Ramsbury a champagne cordial. Sejdou-li po schodech dolů, mohou si dopřát Mint coby kombinaci tequily Ocho a milk punche, Champagne se tu míchá z pisca El Gobernador a místo cordialu je v něm champagne verjus.
Další drinky se míchají pouze v jedné z barových částí a svůj protějšek v druhém z provozů nemají. Patří k nim třeba čepovaný highball Lychee & Tarragon, jenž rozvíjí květinové tóny Kay Sake, nebo variace na Dirty Martini nazvaná Clay. Pro tenhle název mají v dolním baru Dramu hned dva důvody – jednak ho míchají z ginu Renais, který pochází z francouzského vinařského regionu Chablis, a propisuje se tak do něj tamní terroir charakterizovaný mimo jiné i tzv. kimeridžským vápencem a jílem, jednak barmani nechávají své Martini týden na jílu odpočívat a teprve pak ho hostům ledově vychlazené předkládají.
Kromě drinků se v dubnu v Dramu obměnila i nabídka barových jídel. Ke koktejlům si hosté mohou objednat třeba houbovou paštiku s cibulovým džemem, miso máslo s kváskovým chlebem, domácí nachos a v neposlední řadě také domácí pickles.